startPolska
Wt, 30 lis 2021 20:05 | Czytany: 254x | Komentarzy: 0

FILMY, FILMY, FILMY… WIADOMOŚĆ Z POKŁADU OKRĘTU NAUTILUS 30 LISTOPADA 2021

     

Portale społecznościowe przyzwyczaiły ludzi do tego, że jeśli coś „nie zostało sfilmowane”, to tego nie było wcale. Na pokład okrętu Nautilus trafiają dziesiątki filmów z UFO, duchami czy dziwnymi manifestacjami. Jeśli nawet tylko 10 procent z nich przedstawia prawdziwe manifestacje dziwnych zjawisk, to i tak jest to ogromna liczba. Postanowiliśmy napisać w tej sprawie wiadomość dla czytelników serwisu FN.

 

Pokład okrętu Nautilus od czasu do czasu przeżywa chwilową „kontrolowaną katastrofę” związaną z zablokowaniem się przez liczbę materiałów. Chęć odpowiedzenia na każdą wiadomość, odpisaniem na każdego e-maila, zaszeregowaniem i przypisaniem do właściwego katalogu każdej relacji, zdjęcia czy filmu ma swoją cenę.

Jeśli tylko przez chwilowe kłopoty natury osobistej czy zawodowej odpuści się na bieżąco trzymanie korespondencji, to nagle wszystkiego jest za dużo, a czasu jest za mało… Stąd wszyscy czytelnicy serwisu muszą pogodzić się z tym, że co jakiś czas nagle nie ma błyskawicznej odpowiedzi na wysłaną wiadomość lub nagle przestają się ukazywać treści w serwisie na kilka dni, a – to też się zdarza – na tydzień czy dłużej. Z tym wszystkim oczywiście sobie poradzimy, ale wymaga to odrobinę więcej pracy niż zwykle i bardzo dużej cierpliwości.

Tym razem w tej publikacji przedstawimy kilka materiałów z filmami „z ostatnich tygodni”, aby trochę odblokować pokład okrętu Nautilus. Być może każdy z nich zasługiwałby na oddzielne potraktowanie, omówienie, analizę i tak dalej, ale nie ma takiej możliwości. Najgorsze jest to, że takich filmów w naszych katalogach czeka kilkaset (a może i więcej niż tysiąc), które nie miały tyle szczęścia i po kolejnych naszych zatorach na pokładzie wylądowały w katalogach „DO PUBLIKACJI W SERWISIE FN” na naszych twardych dyskach. Od lat operujemy już nie gigabajtami, a terabajtami… mówiąc krótko – tego jest naprawdę sporo.

Nie wymagajcie nigdy rozstrzygania, czy ten obiekt na filmie czy zdjęciu to jest prawdziwe UFO albo czy ta dziwna smuga to duch czy tylko jakiś odblask światła, bo weryfikacja tego zajęłaby tyle czasu i energii (dotarcie do świadków, nagranie na miejscu, obserwowanie zachowania świadków na przestrzeni lat itp.), że po prostu jest to niemożliwe. To nie znaczy, że czasami tego nie robimy – dlatego takie historie jak Emilcin, incydent z dwójką policjantów w Zdanach w 2005 roku czy wreszcie nieprawdopodobna manifestacja UFO w ramach „Projektu KONTAKT” zostały tak sprawdzone, że śmiało można powiedzieć – tak, to jest historia prawdziwa!

Z pozostałych filmów na pewno część przedstawia jakieś złudzenia optyczne, które dają się wyjaśnić, ale są też takie, które mogą pokazywać prawdziwe „zjawiska typu X`Files”, którymi od 2001 roku (20 lat!) zajmuje się Fundacja Nautilus.

Zanim zaprezentujemy ledwie kilka filmów (wybranych z ostatnich tygodni) małe podziękowanie dla wszystkich, którzy uczestniczyli w nieprawdopodobnym, czterogodzinnym wykładzie FN 25 listopada 2021 w „Przestrzeni Serca” na warszawskiej Saskiej Kępie.Od organizatorów spotkania z Fundacją Nautilus dostaliśmy przepiękny prezent, który kojarzył się nam z pewną odległą ale zamieszkałą przez wspaniałe istoty planetą…
Niezwykły obraz już trafił na ścianę w Bazie Fundacji Nautilus! 

 

 

A teraz kilka wybranych materiałów, które przysłali do nas czytelnicy serwisu FN.

Zacznijmy nietypowo, bo od pioruna kulistego.

 

From: […]

Sent: Monday, November 22, 2021 10:03 PM

To: Fundacja NAUTILUS

Subject: Piorun kulisty(?)

 

Dzień dobry,

Przesyłam w załączeniu filmik, który być może już widzieliście, bo krąży w sieci ale jest ciekawy więc... tylko dla Nautilusa!

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 

 

-----Original Message-----

From: […]

Sent: Sunday, May 16, 2021 11:56 PM

To: FN

Subject: Piorun kulisty

 

https://youtu.be/cIB3NPTdwmc

 

 

 

Teraz zajmiemy się ciekawym momentem w czasie audycji jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego.

From: […]

Sent: Saturday, November 20, 2021 9:00 AM

To: FN

Subject: Pytanie o materiał w StudiuVTV z Krzysztofem Jackowskim

Importance: High

 

Witam,

 

oglądając materiał "Widze" Wszystko wyraźnie - to zdarzy się na naszych oczach... - z Krzysztofem Jackowskim i Studiem-VTV w trakcie rozmowy padło pytanie? ... by Pan Krzysztof zrobił wizję nt. jak wygląda Bóg, to w min. 50 i sekund 13-14 pojawia się większy biały punkt nad głową p. Krzysztofa i znika, jak mówi o "...drobiazgach i drobnych gestach...".  Skojarzyły mi się od razu warsztaty z Panami prowadzone w Człuchowie i od tamtego czasu "... coraz więcej zwracam uwagę na takie drobnostki..." . Moje pytanie Czy to faktycznie jest jakiś znak czy sygnał czy po po prostu czysty przypadek i zbieg okoliczności co do jakości i przesyłu obrazu. Dziękuję za odpowiedź i służbę swoją pomocą dla Fundacji Nautilus.  

--

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję

[dane do wiad. FN]

 

 

 

 

From: […]

Sent: Wednesday, October 20, 2021 7:41 AM

To: FN

Subject: Coś koło głowy jasnowidza

 

Dzień dobry

Wczoraj, tj. 19. 10 oglądałem na You Tube kolejny film  pana Krzysztofa Jackowskiego pod tytułem: " Świat wszedł w stan gotowości". W 46.55 minucie trwania filmu, lub coś koło tego czasu, kiedy pan Jackowski kończy wypowiadanie zdania o uderzeniu czegoś w budynek,  pojawia się obok głowy, na wysokości ucha, czy lekko wyżej, prawie na środku ekranu coś na kształt delikatnego , zwiewnego piórka i zupełnie jak nie piórko spada pod kątem w prawą stronę. Dodam, że film oglądałem w telewizorze średniej wielkości i było to lepiej, wyraźniej widoczne, niż w laptopie, gdzie jest to dość słabo widoczne. Czy to może być ektoplazma?

Pozdrawiam,  […]

 

 

Czas na obiekty UFO, ale na początek relacja o obserwacji.

 

Witam serdecznie. Nazywam się [dane do wiad. FN]. Ostatnio przeprowadzajac wywiad z pewnym ciekawym czlowiekiem nazywanym ,,Latajacym Pustelnikiem'' Pustelnik Roman ( bo tak ma na imie) zwierzyl mi sie na nagraniu iz byl w roku 1980 swiadkiem bliskiego przelotu Ufo w Dusseldorfie. Szukajac informacji na ten temat znalazlem nawet nagranie wideo z roku 80' z okolic Dusseldorfu . Jestem w posiadaniu nagrania tej relacji, moge rowniez podac kontakt do Romana Latajacego Pustelnika. Dziekuje calej Zalodze Nautilusa i Panu Robertowi za niesamowita dzialalnosc, dzielo wrecz. Pozdrawiam Serdecznie […]

 

 

 

 

From: […]

Sent: Saturday, November 13, 2021 6:17 PM

To: FN

Subject: cygaro ?

 

www.youtube.com/watch?v=1uh6Ubfjfq4    od 0.44 obserwuj....

 

 

 

From: […]

Sent: Wednesday, November 10, 2021 6:28 PM

To: FN

Subject: Interesujące

 

  film.mp4

zerknijcie prosze co mi się dziś przytrafiło jak wracałem z pracy, co zarejestrowała moja kamerka samochodowa. Skierujcie swoją uwagę  na górę ekranu tuż po zmianie pasa.

 

 

 

 

 

From: […]

Sent: Sunday, October 31, 2021 12:14 AM

To: FN

Subject: Niezidentyfikowany obiekt

 

Obiekt zaobserwowany nad Warszawą.

 dzielnica Bialoleka, 30 sierpnia 2021 w godzinach wieczornych obiektów było więcej

 

 

 

From: […]

Sent: Sunday, October 31, 2021 12:18 AM

To: FN

Subject: Niezidentyfikowany obiekt

 

Nagranie numer 2

Proszę o odpowiedź co to mogło byc.

 

 

 

From: […]

Sent: Friday, October 22, 2021 10:10 AM

To: FN

Subject: Re: Ciekawy obiekt Gdynia

Dzień dobry,

Pragnąc pozostać anonimowym przekazuję Państwu zdjęcia i krótki filmik obiektu, który wczoraj w Gdyni zaobserwowaliśmy z synem. Obiekt poruszał się powoli od strony morza (na wysokości Orłowa) w stronę Gdańska. Być może jest to samolot aczkolwiek nie jestem pewien (ciekawy, niespotykany kształt).

 

Pozdrawiam serdecznie

:)

 
 

 

 

From: […]

Sent: Wednesday, November 3, 2021 5:46 PM

To: FN

Subject: Nagranie latającego dziwa

 

Szanowni ''Nautiliusjanie''!

Chciałbym Was zainteresować filmikiem, który udało mi się nagrać fotopułapką zastawioną na zwierzę, które często załatwiało się ''pod progiem'' domu. Nagrało się kilka krótkich filmików, a na jednym z nich dziwne latające stworzenie, przypominające tak wyglądem, jak i stylem poruszania się, te z morskich głębin. Podsyłam link na Youtube, gdzie go umieściłem. Nie wiem jak ''przyciąć'' film, więc umieszczony jest cały (nie jest długi). Owe dziwo jest w 6 sekundzie filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=aEmBFUS3D2c

Pozdrawiam,

[dane do wiad. FN]

 


 

 

 

From: […]

Sent: Saturday, October 23, 2021 12:03 AM

To: Fundacja NAUTILUS

Subject: Odp: RE: [KONTAKT] Kontakt z formularza na stronie WWW FN

 

witam

ponownie na filmie z wulkanem z La Palmy leci tzw szybki dron ufo

https://www.youtube.com/watch?v=wXSLsrTE9aE

0.38  po prawej stronie ekranu leci jak by na ogladajacego tzn z dolu wulkanu

wyglada jak pocisk wystrzelony z ziemi

pozdrawiam

 


 

 OD FN

Niestety - film jest już niedostępny...

 

 

 

 

From: […]

Sent: Sunday, October 10, 2021 2:52 PM

To: FN

Subject: Obiekt nad wulkanem

 

Witam, od czasu do czasu oglądam stream na żywo erupcji wulkanu na wypach kanaryjskich. Dwa dni temu jakiś czarny obiekt, kulisty widać nad wulkanem, po czym po kilkudziesięciu minutach wykonuje dziwny manewr. Znalazłam zapis tej transmisji na YouTube. Myślałam że to może pył na kamerze ale ten obiekt zdaje się na kilka sekund znikać w dymie i pojawia się. Oglądając na żywo zauważyłam w prawym górnym rogu tv na ekranie kolejny taki obiekt, nie poruszał się. Sama nie wiem co to. Pozdrawiam

 

5:49:20 w tym czasie i wcześniej obiekt widać nad kraterem,

6:24:20 pojawia się drugi obiekt, prawy górny róg

5:16:50 oślepiający blask


 

 

 

 

From: […]

Sent: Sunday, November 7, 2021 10:36 PM

To: Fundacja NAUTILUS

Subject: Tajemniczy świetlisty obiekt i przelot obiektu w kształcie dysku

 

Witam serdecznie całą załogę Nautilusa oraz wszystkich miłośników nieznanego!

W dniu 16-go października 2021 roku w Zielonej Górze, gdzie obecnie pracuję, byłem naocznym i być może jedynym świadkiem zjawiska UFO, którego dokonałem w drodze do pracy. W tym dniu (sobota) około godziny 18:05, kiedy szedłem do pracy, w pewnym momencie nagle stanąłem w jednym miejscu i odwróciłem się za siebie, po czym skierowałem mój wzrok ku niebu, które było zachmurzone. W tym momencie, kiedy odwróciłem się za siebie i spojrzałem w pewny obszar nieba, ku mojemu zdziwieniu ujrzałem nad północno-wschodnim horyzontem tajemniczy świetlisty obiekt, który tkwił w jednym miejscu i zdawał się powiększać. Potem, po kilkunastu sekundach, świetlisty obiekt zaczął powoli wygasać, a jednocześnie pomału sunąć po niebie w pozycji poziomej w kierunku północno-zachodnim. Ten świetlisty obiekt, który zaobserwowałem na dziennym niebie, do złudzenia przypominał Wenus (najjaśniejsza planeta nocnego nieba, planeta, która zawsze świeci jaśniej od najjaśniejszych gwiazd), ale pod względem objętości i jasności różnił się od Wenus oraz gwiazd, które obserwujemy nocą. Jak tylko ujrzałem to tajemnicze światło i zdałem sobie sprawę, że jestem świadkiem zjawiska z pogranicza nieznanego, szybko wyjąłem z torby smartfona i zacząłem nagrywać to niecodzienne i rzadkie zjawisko świetlne na niebie. Kiedy skończyłem nagrywać to zjawisko świetlne, nagle, zupełnie niespodziewanie, ujrzałem na własne oczy taki sam – identyczny świetlisty obiekt, który zamanifestował się na tym samym obszarze nieba. To drugie tajemnicze światło jak szybko się pojawiło, tak szybko zniknęło z moich oczu, dlatego nie zdążyłem je sfilmować. Przypuszczam, że to drugie tajemnicze światło, które ujrzałem na niebie, było tym samym światłem, które ujrzałem za pierwszy razem. Na 26-sekundowym nagraniu oprócz świetlistego obiektu widać też przelot zupełnie innego obiektu, którego nie widziałem gołym, nieuzbrojonym okiem! Oba tajemnicze obiekty zostały zarejestrowane za pomocą aparatu w smartfonie, który miałem przy sobie. Żałuję, że nie miałem przy sobie aparatu fotograficznego lub kamery cyfrowej. Dobrze, że chociaż miałem przy sobie smartfona, bo w przeciwnym wypadku nie miałbym żadnego dowodu na poparcie moich słów. Dawno już nie byłem świadkiem tak spektakularnego zjawiska UFO. Uczucie, które mi towarzyszyło podczas tej niezwykłej obserwacji, było niemal nie do opisania.

Ta obserwacja UFO wzbudziła we mnie naprawdę silne emocje i miała wymiar duchowy, ponieważ podczas tej obserwacji UFO nie czułem żadnego strachu czy lęku. Wręcz przeciwnie, byłem w stanie uniesienia i błogości. Jednocześnie czułem się do tego stopnia poruszony, że łzy same cisnęły się do moich oczu! Mało tego, po tej niezwykłej obserwacji UFO byłem i czułem się wyciszony i odzyskałem wewnętrzny spokój, dzięki czemu czułem się jak nowo narodzony.

To zjawisko świetlne, które zaobserwowałem tego dnia, nie było przypadkowe, o czym jestem przekonany. Uważam, że nic nie dzieje się bez powodu. Wszystko, co się dzieje wokół nas i czego doświadczamy w życiu, ma jakiś cel. To była zaplanowana manifestacja UFO, która miała jakieś przesłanie i była informacją właśnie dla mnie. I to ja mogę tę informację odebrać i odczytać. Ta manifestacja UFO w postaci tajemniczego światła była w pewnym sensie odpowiedzią na moje prywatne wiadomości, które wysłałem pewnej osobie ze Świebodzina, i to tego samego dnia, w którym dokonałem obserwacji zjawiska UFO. Jaka była treść tych moich wiadomości? To zachowam dla siebie.

 

Załączam materiał dowodowy w postaci oryginalnego nagrania wideo

Pozdrawiam serdecznie. [dane do wiad. FN]

 

 

 

[…] Szanowna FN, co to było? […]

 

 

 

From: [...]
Sent: Sunday, October 24, 2021 8:05 AM
To: FN
Subject: Obiekt nad Szwajcarią

Witam
Moi przyjaciele [małżeństwo] wracali z podróży służbowej ze Szwajcarii do Polski we wtorek 19 pazdziernika tego roku i w czasie jazdy znajoma zwróciła uwagę na obiekt zawieszony na niebie.Wg jej relacji obiekt cały czas wisiał w jednym miejscu a obserwację prowadzili z wnętrza samochodu podczas jazdy autostradą.Postanowili zjechać na najbliższy parking i przyjrzeć się ze spokojem temu zjawisku oraz porobić zdjęcia.Wspomnę też,że mój znajomy jest dość sceptyczny w temacie powiedzmy Ufo i twierdził w początkowej wersji ,że jest to balon.Na parkingu zrobili kilka zdjęć każdy ze swojego aparatu.Zauważyli ,że inni ludzie też robią zdjęcia.Zdjęcia znajomego są ostrzejsze ponieważ ma lepszą rozdzielczość w telefonie kom.Jeszcze z auta zrobili dwa krótkie filmiki.Ponieważ interesuję się tematem przekazali mi materiał i pozwolili wysłać do Was.Jeśli mieliby Państwo jakieś pytania to chętnie odpowiedzą.Chcieliby wiedzieć co to było waszym zdaniem.
pozdrawiam […]
zostawiam nr tel znajomego tylko do waszej dyspozycji
[...]


 

 

 

 

From: […]

Sent: Saturday, November 27, 2021 9:41 PM

To: FN

Subject: (film) przygasający obiekt na niebie

 

Dnia 23 listopada 2021 roku ok.godz.17 (było już ciemno) zaobserwowałam na południowym niebie niezbyt wysoko nad horyzontem jakby mocniej świecącą gwiazdę i spróbowałam nagrać ten obiekt (będzie w załączniku),który obserwowałam ok 10-15 min .W tym czasie obiekt co jakiś czas jakby przygasał i znów sie rozświetlał,a po ok 15 min całkiem zgasł. Film nagrywałm z dużym zoomem i trochę drżała mi ręka ,ale może Was zainteresuje.Zrobiłam też kilka zdjęć ,które też mogę podesłać.Film ma trochę ponad 8 min i spróbuję go wysłać jako załącznik.

No niestety filmik ma ok.50mb i nie mogę go wysłać mailem.Mogłabym go wysłać tylko na Watsapa.Jeśli jest taka możliwość to proszę o udostepnienie Watsapa i spróbuję wtedy wysłać.

 

 

Panie Kapitanie,

Wysłałem Państwu plik video, za pomocą Filemail. Plik nazywa się Velata Espania 2021. Jest to fragment z transmisji live z jednego z etapów wyścigu kolarskiego Velta Espania 2021 z Kanału Euro Sport. Proszę zwrócić uwagę na obiekt przelatujący przed zawodnikami, motocyklem itd. Obiekt przypomina bańkę mydlaną, ale nią nie jest, bo nie wpływa na jego lot ruch powietrza, który niewątpliwie powstał na drodze.

Obiekt raczej przypomina "orba". Plik składa się z części z szybkością naturalną i szybkością zwolnioną, uzyskaną programem  Movavi Video Editor 15.

Trochę czasu upłynęło od nagrania, ale zastanawiałem się czy wysłać plik, bo w gruncie rzeczy podobnych sytuacji macie Państwo w archiwum sporo, ale doszedłem do wniosku, że jakość jest dobra, więc może jednak.

Do listu dołączam zdjęcie chmur, przed zachodem słońca, z wczoraj.

 

Pozdrawiam

[dane do wiad. FN]     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Polska

Nie, 28 lis 2021 08:25

CZYM BYŁY OBIEKTY OBSERWOWANE NAD WARSZAWĄ 25 LISTOPADA 2021?

Kolejni świadkowie przysyłają do nas materiały wideo i zdjęcia pokazujące dziwną manifestację kilku jasnych obiektów na niebie, które pojawiały się i znikały w okolicy Warszawy 25 listopada 2021 roku. Flary? Drony? Helikoptery? A może jednak było to UFO? Przedstawiamy kilka z przysłanych materiałów na pokład okrętu Nautilus. Super Express zadzwonił do dowództwa poligonu w Zielonce - to były specjalne flary na spadochronach. czytaj dalej

Pon, 22 lis 2021 06:21

UFO I DZIWNE ZNAKI NA LUDZKICH CIAŁACH - CZY SĄ NOWE INFORMACJE?

Szanowna FN! Bardzo interesuję się sprawą znaków na ciele w kształcie koła sterowego. Czy macie coś nowego w tej sprawie? To jest jakiś eksperyment obcych, powinniście to uznać za swój priorytet w badaniach, które prowadzicie. Pozdrawiam załogę. Fan pokładu okrętu Nautilus. [dane do wiad. FN] czytaj dalej

Czw, 18 lis 2021 21:42

WIDZIAŁEM UFO WIELE LAT TEMU! OBSERWACJA 12 CZERWCA 1992 ROKU

[...] Witam serdecznie, Ostatnio na stronach Nautilusa pojawia się sporo relacji z "dawnych" wydarzeń, postanowiłem dołożyć swoje 5 groszy. Dotyczy to obserwacji z dnia 12 czerwca 1992 roku z około godziny 21-21.15 . Obserwacja miała miejsce nad jeziorem Rydwąskim, położonym przy trasie Mrągowo-Kętrzyn niedaleko miejscowości Rydwągi. Tego dnia wybraliśmy się wieczorem,  ja, mój ojciec i znajomy na ryby. Około godziny 21 ojciec powiedział, że ktoś na drugim brzegu wystrzelił race oświetlajacą, podobną do tych używanych w wojsku. czytaj dalej

Czw, 11 lis 2021 08:32

DZIWNA HISTORIA MOJEGO OJCA Z UFO… TWIERDZIŁ, ŻE TĘ KULĘ PRZYWOŁAŁ MYŚLAMI!

[...] Mój ojciec opowiadał, że zaczął w myślach prosić tę gwiazdę, aby się im pokazała. Zdaje się, że nawet wtedy zamknął oczy. Koledzy się z niego śmieli, że zwariował, ale przestali się śmiać, jak najpierw ta gwiazda się pojawiła na niebie, a następnie zaczęła się do nich zbliżać błyskawicznie aż doleciała tuż nad polanę obok i okazała się jasną kulą o średnicy około 3-4 metrów. [...] - to fragment relacji, która trafiła na pokład okrętu Nautilus. czytaj dalej

Pon, 18 paź 2021 08:35

UFO - OBSERWACJA 20 SIERPNIA 2021

Był to piątek . Wracałem z pracy do domu swoim autem. Trasa Słupsk- Barcino.(woj.Pomorskie).Pomiędzy miejscowościami Kończewo a Kuleszewo  po mojej lewej stronie zauważyłem błyszczącą kulę wiszącą nieruchomo w powietrzu na wysokości 40 / 50 metrów nad polem. czytaj dalej

Nie, 10 paź 2021 08:42

9. 10.2021: TELEKONFERENCJA W SPRAWIE ‘KSZTAŁTÓW UFO’

Na pokładzie okrętu Nautilus odbyła się telekonferencja z naszymi kolegami z USA, którzy zajmują się tematyką Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. Tym razem dyskutowaliśmy o tym, jak nieprawdopodobne kształty potrafią przyjmować obiekty UFO. Dyski? Kule? Tego typu pojazdy obcych to tylko drobny fragment tego, co zawierają relacje o UFO. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.