startEmilcin 24
Czw, 10 wrz 2020 08:09 | Czytany: 2700x | Komentarzy: 0

EMILCIN: BARDZO WAŻNA DEKLARACJA TADEUSZA BARANOWSKIEGO W SPRAWIE PRAWDZIWOŚCI CEIII W EMILCINIE!

     

 „Wydarzenie w Emilcinie było faktem, moja wypowiedź w książce została zmanipulowana” – mówi Tadeusz Baranowski, jeden z nielicznych ludzi, który jako pierwszy uczestniczył w badaniu historii Jana Wolskiego. Publikujemy (za jego zgodą) zapis korespondencji z Fundacją Nautilus o sprawie idiotycznego kłamstwa o ‘hipnozie w Emilcinie’.
To bardzo ważna relacja dla sprawy Emilcina i wydarzeń, które miały miejsce w 1978 roku. Informowaliśmy wielokrotnie, że publikacja zmanipulowanych bredni o „mistrzu hipnozy z Lublina” (która miała… wyjaśnić ten incydent!) jest niczym innym jak jedynie próbą opluskwienia kłamstwem tej historii na zasadzie „może coś przylgnie”. Poruszamy tę sprawę na wykładach, wyjaśniamy jej kulisy na prelekcjach. Robimy to z obrzydzeniem, gdyż ten idiotyzm jest obrzydliwy (podobnie jak oszukanie świadków), ale trzeba to robić dla historii spotkania z UFO w Emilcinie.O tej sprawie jest wspomniane m.in. w ostatnim „Dzienniku Pokładowym”, który jest działem w naszym głównym serwisie.

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,194,31-sierpnia-2020--wedrowka-dusz-kiedy-swiat-pozna-prawde.html

Tym razem postanowiliśmy opublikować (za jego zgodą) korespondencję z jednym z najważniejszych ludzi dla sprawy Emilcina, czyli z p. Tadeuszem Baranowskim. Autora próby opluskwienia historii Emilcina wykropkowujemy z powodów estetycznych, gdyż nawet… na to nie zasługuje, aby jego nazwisko wymieniać.

Na początku małe wyjaśnienie: kim jest p. Tadeusz Baranowski? Informację o nim możecie znaleźć w Wikipedii.https://pl.wikipedia.org/wiki/Tadeusz_Baranowski_(autor_komiks%C3%B3w)

Tadeusz Baranowski (ur. 6 sierpnia 1945 w Zamościu) – polski ilustrator, malarz awangardowy, grafik, scenarzysta i rysownik komiksowy. Stał się najbardziej znany jest z tryskających absurdalnym humorem komiksów, na łamach których stworzył tak popularne postacie, jak: profesor Nerwosolek, Orient Men czy Kudłaczek i Bąbelek.

Ale w Wikipedii nie wspomniano, że Tadeusz Baranowski był także w ekipie badawczej Zbigniewa Blani-Bolnara (autora książki „Zdarzenie w Emilcinie”), która jako pierwsza dotarła na miejsce spotkania z UFO w 1978, aby sporządzić dokumentację tego wydarzenia.

Tadeusz Baranowski i Jan Wolski (1978 rok) - Archiwum zdjęć podczas badania tej historii przez  Z. B. Bolnara

Poniżej zapis korespondencji z p. T. Baranowskim. Pozostawiamy go bez komentarza, gdyż naprawdę jest on zbędny. Fragmenty zawierające sprawy prywatne usuwany.
/korespondencja poniżej/

From: […]
Sent: Wednesday, June 10, 2020 7:05 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: WYJAŚNIENIE

Dowiedziałem się przypadkiem dzisiaj, o istnieniu książki […] Tajne operacje PRL I UFO
Nie wiedziałem nic o istnieniu tej książki. Rzeczywiście wiele lat temu, ktoś do mnie telefonował i rozmawialiśmy luźno o tym co się wydarzyło w Emilcinie. Wyglądało to na miłą prywatną pogawędkę z osobą ciekawą faktów.
Teraz po wielu latach przeczytałem, że bez mojej zgody i wiedzy, moje nazwisko i prywatna rozmowa na ten temat zostały wykorzystane przez autora tych bzdur w celu dopasowania ich do wymyślonej  przez niego „hipotezy” o jakiejś mistyfikacji tajnych służb PRL.
Zaś celem książki było zdyskredytowanie wydarzenia w Emilcinie.
Dzisiaj podesłano mi fragmenty tej książki i nie posiadając się ze zdumienia przeczytałem, że niejaki [….]  odwracając kota ogonem bezwstydnie przeinaczył i zmanipulował moje luźne wypowiedzi,a także ich zmienił ich prawdziwy przekaz dostosowując je do swoich potrzeb i do wymyślonej „teorii”.
Wydarzenie w Emilcinie było faktem i kłamliwe nimi manipulowanie nic tu nie zmieni.
Odwracanie kota ogonem to jakaś narodowa specjalność.
Pozdrawiam redakcję. Tadeusz Baranowski.Witamy Pana,
Dziękujemy za wiadomość. Spodziewaliśmy się, że dokładnie tak było.
Ten bezwzględny, bezwstydny i zakłamany [….] tę samą bandycką metodę zastosował do wszystkich, których użył do stworzenia tego zakłamanego [...]  o hipnozie. Proszę posłuchać rozmowy z p. Heleną Wawrzonek, żoną „mistrza hipnozy z Lublina”.Zastanawiamy się, co z tym zrobić. Może zgodziłby się Pan, aby treść Pana e-maila zamieścić w serwisie FN? W ten sposób ludzie interesujący się przypadkiem CEII z Emilcina zobaczą kulisy czegoś, co można nazwać jedynie słowami uznawanymi powszechnie za obelżywe.
Pozdrawiamy serdecznie
FN

Ta wiadomość została wysłana przez Fundację Nautilus.
Copyright © 1999-2020 FN. Wszelkie prawa zastrzeżone.

From: […]
Sent: Saturday, June 13, 2020 11:01 AM
To: Fundacja NAUTILUS
Subject: Re: WYJAŚNIENIE

Dzień dobry,
Oczywiście proszę tego maila udostępnić.
Jestem człowiekiem ufnym i zawsze zakładałem, że jednak ludzie nie mają złych intencji w kontaktach z innymi ludźmi. Że nie zawsze każdy jest podstępnym szubrawcem.
Krew mnie zalała, gdy wspominając wielokrotnie o wydarzeniu w Emilcinie na FB, (gdzie mam liczne grono znajomych i przyjaciół), otrzymałem ostatnio nagle od kogoś sfotografowane strony tej „powieści” abym o sobie w niej poczytał.
Ja wręcz nie pamiętałem o tej rozmowie i przetarłem oczy ze zdumienia. Te rozbudowane wątki o p. Blani, o hipnozie, o piórach, które w rozmowie przez telefon padały w jednym zdaniu, zostały zamienione w całe akapity nieprawdziwych fałszywych faktów i informacji.
Inna sprawa, że wygląda też na to, ja będąc jednym z nielicznych, bezpośrednich świadków tego wydarzenia w idiotycznej sytuacji postawiłem także Waszą Fundację. Czyli jestem człowiekiem nieodpowiedzialnym, poszukującym taniego poklasku.
Bardzo mi przykro. Chyba macie do mnie o to żal, tak czuję.
Odpisuję teraz telefonem, rozmowy z p. Heleną posłucham jak będę przy komputerze.
Proszę mi wybaczyć, człowiek się całe życie, niestety.
Pozdrawiam. TB.Naprawdę wszelki komentarz jest zbędny. Prosimy wszystkich naszych czytelników, że jeśli kiedykolwiek gdzieś w sieci będą publikacje o tym obleśnym, ohydnym kłamstwie o „hipnotyzerze Witoldzie Wawrzonku” aby przynajmniej w komentarzach zamieszczać link do oświadczenia Tadeusza Baranowskiego. Będziemy się starali, aby wikipedia w tekście o Emilcinie łaskawie zamieściła także link do tego oświadczenia, bo to pozwoli czytelnikom zrozumieć skalę zwykłego draństwa, które zrobiono tej sprawie.
Jeśli wśród czytających te słowa są ludzie zajmujący się redagowaniem Wikipedii – także prosimy o pomoc i interwencję. W imię prawdy o tym wydarzeniu.

Przy okazji Emilcina warto przeczytać relację, która trafiła do naszej redakcji w ostatnich tygodniach.

From: […]
Sent: Thursday, August 20, 2020 1:19 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Emilcin - dźwięki

Dzień Dobry,
Wczoraj przez przypadek natrafiłam na audycję na You Tube UFO? WiEMY CO MÓWiĄ KOSMiCi! FUNDACJA NAUTiLUS NASZE RELACJE Z UFO: ŚWiADKOWiE NAGRANiA OBSERWACJE,
chciałam się podzielić tym co słyszałam.

W tym roku, dokładnie 20.07.2020 w godzinach południowych byłam w Emilcinie przejazdem aby zobaczyć pomnik UFO.
Wizyta krótka, na obejrzenie, zrobienie zdjęć i ruszaliśmy dalej w drogę.
Po obejrzeniu wspomnianego materiału zmroziło mnie jak wspomniał Pan o dźwiękach (w 5-ej minucie nagrania) cichego buczenia transformatora lub roju pszczół.
Słyszałam pod pomnikiem pszczoły (rój) i szukałam gdzie są ule??!!
Po kilkunastu minutach musiałam z koleżanką na stronę i przeszłyśmy na drugą stronę boiska (na prawo od pomnika i w głąb patrząc od strony drogi),
i ten dźwięk za nami szedł ! Ja cały czas szukałam wzrokiem pszczół i zastanawiałam się nad tym że taki hałas pszczół jest tuż przy ulach chyba... a tych nie widać...
Nie było strachu, tylko zdziwienie.
Nie roztrząsałam tego ze znajomymi ktorzy ze mną byli gdyż nie bardzo wierzą w takie rzeczy i się podśmiechiwali,
że tyle kilometrów nadrobiliśmy żeby zobaczyć kamień... Komentowałam to tylko przez chwilę z koleżanką że gdzieś muszą być pszczoły.
To tyle. Czułam że muszę to napisać.
Zaznaczam że nie leczę się psychiatrycznie ani nie śledzę z fanatyzmem zjawisk paranormalnych.
Czytam Nautilusa i inne strony, ciekawostki od kilkunastu lat i raczej jestem obserwatorem. Nie udzielam się na żadnych portalach.
To jest mój pierwszy list w życiu na ten temat (a mam 43 lata).
Nie przypuszczałabym nawet że będę świadkiem czegoś takiego. Skojarzyłam fakt (z niezłym dreszczem na plecach) dopiero po obejrzeniu filmu.
Mam nadzieję że nie ma chaosu w tym mailu.
Gdyby Pana to zainteresowało lub chciał uzupełnić okoliczności (choć tych wiele nie ma) pozostaję do dyspozycji.
Z pozdrowieniami dla całej załogi. Róbcie dalej to co robicie. To są niesamowite rzeczy !

[dane do wiad. FN]

Takich relacji jest wiele.I jeszcze nasza relacja.

Ekipa „Otwartego Nieba” była 1 sierpnia w Emilcinie. Powód? Pracujemy nad monitoringiem ON-LINE tego miejsca na najwyższym światowym poziomie… szczegóły wkrótce!Na koniec jeszcze wystąpienie naszego kolegi z Lublina na temat historii z Emilcina, które miało miejsce 1 sierpnia 2020. Niby wszystko to pamiętamy, niby ludzie śledzący tę historię w naszych serwisach są tego świadomi, ale zawsze warto to przypominać – ta historia wydarzyła się naprawdę i dla nas jest stuprocentowym (nie 99,99, ale właśnie 100) dowodem na to, że nie tylko istnieje UFO, ale że Ziemia jest odwiedzana przez istoty z innych planet i światów.
I jeszcze rodzina Witolda Wawrzonka - jego żona i syn. To bardzo ważne świadectwo najbliższych pokazujące idiotyzm i draństwo tzw. "hipotezy hipnotycznej". Smutne jest tylko to, że znaleźli się w Polsce ludzie biorący te brednie zakłamanego drania próbującego kosztem tej rodziny zrobić rozgłos swojej książki za dobrą monetę.     

Komentarze (0)
Nie ma jeszcze komentarzy do tej treści.
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

poprzednie wiadomości:

Emilcin 24

Nie, 17 maj 2020 12:22

10 MAJA 2022 – ROCZNICA BLISKIEGO SPOTKANIA TRZECIEGO STOPNIA W EMILCINIE

Przy słynnym pomniku UFO odbyła się narada naszego projektu Otwarte Niebo, który zajmuje się zbieraniem materiałów o zjawisku Niezidentyfikowanych Obiektów Latających. czytaj dalej

Pt, 8 maj 2020 11:02

MAJ 2020: CZY UFO PONOWNIE POWRÓCIŁO DO EMILCINA?

To informacja dosłownie z ostatniej chwili – tuż obok Emilcina w Rudzie Maciejowskiej wielu świadków widziało manewry Niezidentyfikowanego Obiektu Latającego. Stało się to dokładnie w tym samym miejscu, gdzie UFO zostało sfotografowane w 2017 roku. Według naszego informatora jest bardzo dużo zdjęć tego obiektu, które wykonali świadkowie. Czekamy na te fotografie, które powinniśmy dostać w ciągu godzin. czytaj dalej

Nie, 3 maj 2020 10:36

EMILCIN - TA HISTORIA NIE MA SŁABYCH PUNKTÓW!

Historia z 1978 roku była wielokrotnie poddana przeróżnym próbom ośmieszenia. Były hipotezy o prowokacji Rosjan, pracowników PGR, a nawet dzieci pracowników rosyjskiej ambasady. Jedną z najbardziej zidiuociałych jest teoria o "mistrzu hipnozy". czytaj dalej

Śr, 8 sty 2020 06:21

POMNIK UFO W EMILCINIE, OBRAZY I... KOT

Na naszą pocztę w styczniu 2020 dostaliśmy zdjęcia wykonane obok naszego pomnika UFO w Emilcinie, które jeden z czytelników znalazł w serwisie instagram. Bardzo nam się spodobały! czytaj dalej

Pon, 4 lis 2019 05:27

KOLEJNA RELACJA POTWIERDZAJĄCA OPOWIEŚĆ JANA WOLSKIEGO

Osoby znające Jana Wolskiego mówiły zawsze: ten człowiek mówił prawdę. Na pokład okrętu Nautilus dotarła kolejna relacja o takiej osobie, która wzbogaci naszą dokumentację o tej historii. czytaj dalej

Czw, 8 sie 2019 12:40

EMILCIN - OPERACJA OTWARTE NIEBO

Ekipa Fundacji Nautilus odwiedziła Emilcin w dniach 2-3 sierpnia 2019. Tym razem noc spędziliśmy w nowym ośrodku. czytaj dalej

zobacz archiwum...

  www.nautilus.org.pl    English version    Kanał RSS

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.