Dodaj do ulubionych    |  \"\"  RSS   |    English version   |    Fundacja Nautilus

FAIL (the browser should render some flash content, not this).

UFO w nocy 7/8 lutego 2013

Obiekt leciał w całkowitej ciszy po nocnym niebie. Miał kulisty kształt i mienił się wszystkimi kolorami tęczy. Jest film!

Relacja jest tym bardziej cenna, że jest film. Przeważnie filmy nagrane w nocy są dość niewyraźne, ale tym razem widać rzeczywiście, że obiekt dosłownie zmieniał kolory w tempie ekspresowym, wręcz mienił się wszystkimi barwami tęczy! Zrobiliśmy powiększenie obiektu. Widać dokładnie, ile jest tam różnych kolorów.

 

Oto opis przysłany przez autora obserwacji:

 

From: [...]
Sent: Friday, February 08, 2013 5:45 PM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: film i zdjęcie świecącego obiektu

Witam serdecznie całą załogę Nautilusa

Przejdę od razu do rzeczy.Wczoraj tj w nocy z 7 na 9 lutego zauważyłem dziwny obiekty na niebie.Był o wiele jaśniejszy od gwiazd i kilka razy większy.Patrząc przez lornetkę zauważyłem,że obiekt ten mieni się różnymi kolorami - właściwie to chyba wszystkimi odcieniami tęczy.Chwyciłem za aparat ( wszytko mi z rąk leciało - obiektyw nie chciał się wymienić,statyw rozlatywał hehe "jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy") udało mi się nagrać krótki film i wykonać kilka zdjęć obiektu,które załączam - było tego więcej,ale nie wszystkie były udane przez pośpiech i ciągłą zmianę ustawień aparatu.

Teraz kilka faktów dotyczących obserwacji:
- jestem krótkowidzem - bez okularów nie widzę gwiazd jednak gdy ściągnąłem okulary aby zrobić zdjęcie obiekt nadal był dla mnie widoczny.
- kiedy patrzyłem przez lornetkę obiekt był bliżej (gwiazdy się nie przybliżają) sądzę, że był na wysokości na której latają samoloty.
-nie było słychać żadnego dźwięku
-obiekt prawdopodobnie nie poruszał się - może minimalnie - tego nie wiem gdyż ciągle zmieniałem miejsce obserwacji
-obiekt był widoczny na niebie ok 25 minut
-prawdopodobnie pojawił się nagle - zauważyłem go kątem oka przez okno podczas oglądania filmu
-sprawdziłem też programem astronomicznym czy nie jest to któraś z gwiazd - nie było nic takiego w tym miejscu co mogło być aż tak widoczne

Na nagranym filmie co jakiś czas zmniejszam zoom i pokazuję budynki - robię to celowo aby stworzyć punkt odniesienia.
Także celowo momentami zmniejszam ostrość dzięki czemu światło powiększa się i widać lepiej mieniące się kolory.
Zdjęcia robione są ze statywu przy różnych czasach naświetlania.Najbardziej skutecznym okazał się krótki czas naświetlania przy bardzo wysokiej czułości matrycy
Tak zostało wykonane zdjęcie DSC_8829 - jakość jest tragiczna przez tę wysoką czułość, ale mimo tego widać na nim coś ciekawego -światło, którym emanował obiekt przepaliło zdjęcie,widać tylko białą plamę z kolorową obwódką na krawędziach tam gdzie światło było słabsze.Jednak po środku tej plamy światła widać obiekt przypominający dysk.
Kolejne zdjęcie DSC_8833  przedstawia mały rozbłysk obiektu,który po chwili zmienił się w kolorową chmurkę i zaczął znikać - co widać na zdjęciu DSC_8834

Zdjęcia są prosto z aparatu i nie widziały żadnych programów graficznych co możecie sprawdzić programami odczytującymi EXIF  Film jest konwertowany, bo oryginał zajmuje ponad 120MB - przepraszam za trzęsące się ręce,ale raz emocje - dwa stałem w śniegu na balkonie - pod koniec oparłem obiektyw o ścianę budynku(filmowałem z ręki nie statywu, bo tak było mi wygodniej)

Na koniec chciałbym dodać,że niedaleko mojej miejscowości znajduje się wioska Jarnołtówek,której mieszkańcy kilka razy widzieli takie obiekty - zresztą były wywiady i filmiki,które przedstawialiście na łamach forum.

Jeśli pozostaną jakieś pytania proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam               

Ogidyn (teraz mniej sceptyczny)

Oto pliki dołączone do e-maila.

 

I najważniejsze, czyli film. Rzeczywiście na nim najlepiej widać, że ów obiekt nie był ani gwiazdą, ani tym bardziej lecącym samolotem.

 

Relacje

 • SAMOLOT AURORA CZY... JEDNAK UFO W KSZTAŁCIE TRÓJKĄTA

  Obserwacja trójkątnego UFO w lipcu 2008 roku nad miejscowością Skorzęcin-Plaża.

 • UFO NAD DZIELNICĄ SADYBA (WARSZAWA)

  W nocy z 27 na 28 marca 2016 roku około godz. 3.00 nad warszawską dzielnicą Sadyba był obserwowany obiekt UFO. Na filmie widać błyskawicznie migającą/błyskającą kulę światła.

 • DWA OBIEKTY UFO 28 MARCA 2016

  Zdjęcia UFO zostały wykonane przypadkowo na spacerze 28 marca 2016 roku w pobliżu Staroźreb (niedaleko Płońska). Na fotografiach widać dwa dyskoidalne, przemieszczające się obiekty.

 • KULA UFO NAD WŁOCŁAWKIEM - 2015 ROK

  Obiekt stanął nieruchomo, a po chwili... zaczął się błyskawicznie unosić sypiąc iskry!

 • UFO NAD RUDĄ ŚLĄSKĄ

  Czy to był dron? Niezwykła relacja o UFO z 14 marca 2016 z Rudy Śląskiej.

 • PŁONĄCA KULA NA NIEBIE, KTÓRA ZMIENIAŁA KOLORY I KSZTAŁTY

  13-go marca 2016 roku ok. 20:15 świadek obserwował na niebie (gmina Czosnów, woj. Mazowieckie)  bardzo dziwną manifestację UFO. Obiekt przypominał 'żywą energię'.

 • KAŻDEGO DNIA NA POKŁAD OKRĘTU NAUTILUS PRZYSYŁANE SĄ LINKI DO MATERIAŁÓW ZWIĄZANYCH Z UFO, KTÓRYCH NIE SPOSÓB ZWERYFIKOWAĆ

  Filmy z obiektami unoszącymi się nieruchomo i błyskawicznie przelatującymi, ale także… dziwna postać poruszająca się po wzgórzu. Które materiały są prawdziwe, a które jedynie sprytnymi oszustwami, które są efektem pracy na programach graficznych? Nikt tego nie jest w stanie rozstrzygnąć. Staramy się jednak jakoś panować nad tym „nieprawdopodobnym potokiem informacji”.

 • NIEZWYKŁA RELACJA O OBSERWACJI UFO 3 SIERPNIA 2013 ROKU

  UFO miał kształt okręgów, które obracały się w przeciwnym kierunku. Mamy rysunek świadka tej manifestacji!

 • CZYM JEST OBIEKT ZAREJESTROWANY PRZEZ KAMERY ISS?

  17 lutego 2016 kamery zamontowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nagrały zadziwiające UFO.

 • CIEKAWA OBSERWACJA W GNIEŹNIE SPRZED WIELU LAT

  Świadkowie pojawienia się UFO obawiali się o tym mówić w obawie przed narażeniem się na śmieszność. Do dziś są przekonani, że widzieli potężny pojazd powietrzny.