Dodaj do ulubionych    |  \"\"  RSS   |    English version   |    Fundacja Nautilus

FAIL (the browser should render some flash content, not this).

UFO w nocy 7/8 lutego 2013

Obiekt leciał w całkowitej ciszy po nocnym niebie. Miał kulisty kształt i mienił się wszystkimi kolorami tęczy. Jest film!

Relacja jest tym bardziej cenna, że jest film. Przeważnie filmy nagrane w nocy są dość niewyraźne, ale tym razem widać rzeczywiście, że obiekt dosłownie zmieniał kolory w tempie ekspresowym, wręcz mienił się wszystkimi barwami tęczy! Zrobiliśmy powiększenie obiektu. Widać dokładnie, ile jest tam różnych kolorów.

 

Oto opis przysłany przez autora obserwacji:

 

From: [...]
Sent: Friday, February 08, 2013 5:45 PM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: film i zdjęcie świecącego obiektu

Witam serdecznie całą załogę Nautilusa

Przejdę od razu do rzeczy.Wczoraj tj w nocy z 7 na 9 lutego zauważyłem dziwny obiekty na niebie.Był o wiele jaśniejszy od gwiazd i kilka razy większy.Patrząc przez lornetkę zauważyłem,że obiekt ten mieni się różnymi kolorami - właściwie to chyba wszystkimi odcieniami tęczy.Chwyciłem za aparat ( wszytko mi z rąk leciało - obiektyw nie chciał się wymienić,statyw rozlatywał hehe "jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy") udało mi się nagrać krótki film i wykonać kilka zdjęć obiektu,które załączam - było tego więcej,ale nie wszystkie były udane przez pośpiech i ciągłą zmianę ustawień aparatu.

Teraz kilka faktów dotyczących obserwacji:
- jestem krótkowidzem - bez okularów nie widzę gwiazd jednak gdy ściągnąłem okulary aby zrobić zdjęcie obiekt nadal był dla mnie widoczny.
- kiedy patrzyłem przez lornetkę obiekt był bliżej (gwiazdy się nie przybliżają) sądzę, że był na wysokości na której latają samoloty.
-nie było słychać żadnego dźwięku
-obiekt prawdopodobnie nie poruszał się - może minimalnie - tego nie wiem gdyż ciągle zmieniałem miejsce obserwacji
-obiekt był widoczny na niebie ok 25 minut
-prawdopodobnie pojawił się nagle - zauważyłem go kątem oka przez okno podczas oglądania filmu
-sprawdziłem też programem astronomicznym czy nie jest to któraś z gwiazd - nie było nic takiego w tym miejscu co mogło być aż tak widoczne

Na nagranym filmie co jakiś czas zmniejszam zoom i pokazuję budynki - robię to celowo aby stworzyć punkt odniesienia.
Także celowo momentami zmniejszam ostrość dzięki czemu światło powiększa się i widać lepiej mieniące się kolory.
Zdjęcia robione są ze statywu przy różnych czasach naświetlania.Najbardziej skutecznym okazał się krótki czas naświetlania przy bardzo wysokiej czułości matrycy
Tak zostało wykonane zdjęcie DSC_8829 - jakość jest tragiczna przez tę wysoką czułość, ale mimo tego widać na nim coś ciekawego -światło, którym emanował obiekt przepaliło zdjęcie,widać tylko białą plamę z kolorową obwódką na krawędziach tam gdzie światło było słabsze.Jednak po środku tej plamy światła widać obiekt przypominający dysk.
Kolejne zdjęcie DSC_8833  przedstawia mały rozbłysk obiektu,który po chwili zmienił się w kolorową chmurkę i zaczął znikać - co widać na zdjęciu DSC_8834

Zdjęcia są prosto z aparatu i nie widziały żadnych programów graficznych co możecie sprawdzić programami odczytującymi EXIF  Film jest konwertowany, bo oryginał zajmuje ponad 120MB - przepraszam za trzęsące się ręce,ale raz emocje - dwa stałem w śniegu na balkonie - pod koniec oparłem obiektyw o ścianę budynku(filmowałem z ręki nie statywu, bo tak było mi wygodniej)

Na koniec chciałbym dodać,że niedaleko mojej miejscowości znajduje się wioska Jarnołtówek,której mieszkańcy kilka razy widzieli takie obiekty - zresztą były wywiady i filmiki,które przedstawialiście na łamach forum.

Jeśli pozostaną jakieś pytania proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam               

Ogidyn (teraz mniej sceptyczny)

Oto pliki dołączone do e-maila.

 

I najważniejsze, czyli film. Rzeczywiście na nim najlepiej widać, że ów obiekt nie był ani gwiazdą, ani tym bardziej lecącym samolotem.

 

Relacje

 • UFO NAD LUBLINEM

  Obserwacja miała miejsce 10 kwietnia 2014 roku. Obiekt stał nieruchomo, ale zmieniał barwy.

 • UFO W KSZTAŁCIE KULI I DZIWNE BŁYSKI ŚWIATŁA

  Kula miała jasnopomarańczowy kolor. Świadek widział ją w listopadzie 2012.

 • OBIEKT UFO NA FILMIE... BYŁ WIDOCZNY W NIEZWYKŁY SPOSÓB

  7-go marca 2014 nad miejscowością Brody Iłzeckie koło Starachowic pan Grzegorz obserwował niezwykły obiekt na niebie. Była noc, obiekt był mały, ale mimo wszystko nagrał film.

 • KUALA BESAR, MALEZJA: TAJEMNICZY 'BIAŁY OBIEKT' BYŁ WIDZIANY PRZEZ BIZNESMENA I DWÓCH WĘDKARZY

  Kolejny, ważny trop w sprawie zaginięcia samolotu Malaysia Airlines lot MH370. Są świadkowie, którzy dokładnie w czasie, kiedy samolot znikał z radarów, obserwowali - jak opisują - "silne białe światło" poruszające się pod chmurami w kierunku morza.

 • UFO NAD PABIANICAMI

  Obiekt był widziany 7 marca nad Pabianicami. Miał kształt trójkąta.

 • 1 MARCA 2014, WIECZÓR. MIEJSCE -WODZISŁAW ŚLĄSKI.

  Obiekt według świadka zmieniał barwy, nie zmieniał miejsca położenia na niebie. Jest także film.

 • JASNA KULA NA CIEMNYM NIEBIE

  W nocy 11 marca 2014 była obserwowana kula, która nie przypominała żadnej gwiazdy. Według świadka kula pulsowała pomarańczowym światłem.

 • Obserwacja UFO w miejscowości Bolesław, 30 grudnia 2007r.

  5-ciu świadków obserwowało jasną, pulsującą kulę światła.

 • KILKA RELACJI, KTÓRE TRAFIŁY DO ARCHIWUM FN

  Kilka relacji z różnych lat - z poczty do FN.

 • OBSERWACJA UFO 21 STYCZNIA 2014

  Czy to był balon? Metaliczne balony to cały czas rzadkość w Polsce.