Dodaj do ulubionych    |  \"\"  RSS   |    English version   |    Fundacja Nautilus

FAIL (the browser should render some flash content, not this).

UFO w nocy 7/8 lutego 2013

Obiekt leciał w całkowitej ciszy po nocnym niebie. Miał kulisty kształt i mienił się wszystkimi kolorami tęczy. Jest film!

Relacja jest tym bardziej cenna, że jest film. Przeważnie filmy nagrane w nocy są dość niewyraźne, ale tym razem widać rzeczywiście, że obiekt dosłownie zmieniał kolory w tempie ekspresowym, wręcz mienił się wszystkimi barwami tęczy! Zrobiliśmy powiększenie obiektu. Widać dokładnie, ile jest tam różnych kolorów.

 

Oto opis przysłany przez autora obserwacji:

 

From: [...]
Sent: Friday, February 08, 2013 5:45 PM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: film i zdjęcie świecącego obiektu

Witam serdecznie całą załogę Nautilusa

Przejdę od razu do rzeczy.Wczoraj tj w nocy z 7 na 9 lutego zauważyłem dziwny obiekty na niebie.Był o wiele jaśniejszy od gwiazd i kilka razy większy.Patrząc przez lornetkę zauważyłem,że obiekt ten mieni się różnymi kolorami - właściwie to chyba wszystkimi odcieniami tęczy.Chwyciłem za aparat ( wszytko mi z rąk leciało - obiektyw nie chciał się wymienić,statyw rozlatywał hehe "jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy") udało mi się nagrać krótki film i wykonać kilka zdjęć obiektu,które załączam - było tego więcej,ale nie wszystkie były udane przez pośpiech i ciągłą zmianę ustawień aparatu.

Teraz kilka faktów dotyczących obserwacji:
- jestem krótkowidzem - bez okularów nie widzę gwiazd jednak gdy ściągnąłem okulary aby zrobić zdjęcie obiekt nadal był dla mnie widoczny.
- kiedy patrzyłem przez lornetkę obiekt był bliżej (gwiazdy się nie przybliżają) sądzę, że był na wysokości na której latają samoloty.
-nie było słychać żadnego dźwięku
-obiekt prawdopodobnie nie poruszał się - może minimalnie - tego nie wiem gdyż ciągle zmieniałem miejsce obserwacji
-obiekt był widoczny na niebie ok 25 minut
-prawdopodobnie pojawił się nagle - zauważyłem go kątem oka przez okno podczas oglądania filmu
-sprawdziłem też programem astronomicznym czy nie jest to któraś z gwiazd - nie było nic takiego w tym miejscu co mogło być aż tak widoczne

Na nagranym filmie co jakiś czas zmniejszam zoom i pokazuję budynki - robię to celowo aby stworzyć punkt odniesienia.
Także celowo momentami zmniejszam ostrość dzięki czemu światło powiększa się i widać lepiej mieniące się kolory.
Zdjęcia robione są ze statywu przy różnych czasach naświetlania.Najbardziej skutecznym okazał się krótki czas naświetlania przy bardzo wysokiej czułości matrycy
Tak zostało wykonane zdjęcie DSC_8829 - jakość jest tragiczna przez tę wysoką czułość, ale mimo tego widać na nim coś ciekawego -światło, którym emanował obiekt przepaliło zdjęcie,widać tylko białą plamę z kolorową obwódką na krawędziach tam gdzie światło było słabsze.Jednak po środku tej plamy światła widać obiekt przypominający dysk.
Kolejne zdjęcie DSC_8833  przedstawia mały rozbłysk obiektu,który po chwili zmienił się w kolorową chmurkę i zaczął znikać - co widać na zdjęciu DSC_8834

Zdjęcia są prosto z aparatu i nie widziały żadnych programów graficznych co możecie sprawdzić programami odczytującymi EXIF  Film jest konwertowany, bo oryginał zajmuje ponad 120MB - przepraszam za trzęsące się ręce,ale raz emocje - dwa stałem w śniegu na balkonie - pod koniec oparłem obiektyw o ścianę budynku(filmowałem z ręki nie statywu, bo tak było mi wygodniej)

Na koniec chciałbym dodać,że niedaleko mojej miejscowości znajduje się wioska Jarnołtówek,której mieszkańcy kilka razy widzieli takie obiekty - zresztą były wywiady i filmiki,które przedstawialiście na łamach forum.

Jeśli pozostaną jakieś pytania proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam               

Ogidyn (teraz mniej sceptyczny)

Oto pliki dołączone do e-maila.

 

I najważniejsze, czyli film. Rzeczywiście na nim najlepiej widać, że ów obiekt nie był ani gwiazdą, ani tym bardziej lecącym samolotem.

 

Relacje

 • NA NIEBIE BYŁY 4 ŚWIATŁA NICZYM REFLEKTORY

  Osobliwa obserwacja dziwnego zjawiska na niebie. Miało to miejsce 9 października 2015.

 • DWA OBIEKTY UFO RUSZYŁY W KIERUNKU ŚWIADKÓW!

  W 2000 roku miała miejsce niezwykła obserwacja UFO. Jej opis trafił właśnie na pokład okrętu Nautilus.

 • TAK POTRAFIĄ WYGLĄDAĆ... SMUGI KONDENSACYJNE SAMOLOTU

  Czasami na niebie widać coś, co ludzie biorą za UFO. Tymczasem są to po prostu smugi kondensacyjne samolotu.

 • CZASAMI ZWYKŁE ZACHODY SŁOŃCA MAJĄ UNIKALNY PRZEBIEG

  Jasne światło... naszym zdaniem to zachodzące Słońce, ale potrafi wyglądać zwodniczo.

 • Myśliwiec zderzył się z niezidentyfikowanym obiektem latającym (na 99% z dronem)

  Jeden z myśliwców F-16 stacjonujący w Krzesinach pod Poznaniem zderzył się w powietrzu z niezidentyfikowanym obiektem latającym. Samolot jest uszkodzony, ale zdołał wylądować. Nikomu nic się nie stało. Do incydentu doszło 15 września, ale wojsko poinformowało o nim dopiero teraz.

 • 31 PAŹDZIERNIKA 2015 NAD POLSKĄ PRZELECIAŁ POTĘŻNY BOLID

  Około godziny 19 na północnym niebie pojawił się ogromny rozbłysk światła. Do redakcji FN zgłosiło się kilkunastu świadków tego zjawiska.

 • Z OBIEKTU UFO WYCHODZIŁY PROMIENIE

  Ciekawy obiekt na nocnym niebie - obserwacja miała miejsce 14 lutego 2015.

 • OBSERWACJA JASNEJ KULI Z SAMOLOTU LECĄCEGO DO BARCELONY

  Pasażerowie hiszpańskiego samolotu lecącego 31 stycznia 2015 roku na trasie do Barcelony obserwowali jasną kulę.

 • OBIEKT UFO ODERWAŁ SIĘ OD JASNEJ SMUGI

  Na niebie widać niezwykły jasny obiekt przypominający kometę ciągnącą za sobą ogon. Nagle od tego ogona odrywa się biała kula.

 • Z OKNA SAMOLOTU WIDAĆ PRZELOT DYSKOIDALNEGO OBIEKTU

  W pierwszych dniach listopada 2014 z samolotu lecącego nad Azją jeden z pasażerów dużego odrzutowca sfilmował Niezidentyfikowany Obiekt Latający lecący pod chmurami poniżej pułapu, na którym poruszał się samolot.