Dodaj do ulubionych    |  \"\"  RSS   |    English version   |    Fundacja Nautilus

FAIL (the browser should render some flash content, not this).

UFO w nocy 7/8 lutego 2013

Obiekt leciał w całkowitej ciszy po nocnym niebie. Miał kulisty kształt i mienił się wszystkimi kolorami tęczy. Jest film!

Relacja jest tym bardziej cenna, że jest film. Przeważnie filmy nagrane w nocy są dość niewyraźne, ale tym razem widać rzeczywiście, że obiekt dosłownie zmieniał kolory w tempie ekspresowym, wręcz mienił się wszystkimi barwami tęczy! Zrobiliśmy powiększenie obiektu. Widać dokładnie, ile jest tam różnych kolorów.

 

Oto opis przysłany przez autora obserwacji:

 

From: [...]
Sent: Friday, February 08, 2013 5:45 PM
To:
nautilus@nautilus.org.pl
Subject: film i zdjęcie świecącego obiektu

Witam serdecznie całą załogę Nautilusa

Przejdę od razu do rzeczy.Wczoraj tj w nocy z 7 na 9 lutego zauważyłem dziwny obiekty na niebie.Był o wiele jaśniejszy od gwiazd i kilka razy większy.Patrząc przez lornetkę zauważyłem,że obiekt ten mieni się różnymi kolorami - właściwie to chyba wszystkimi odcieniami tęczy.Chwyciłem za aparat ( wszytko mi z rąk leciało - obiektyw nie chciał się wymienić,statyw rozlatywał hehe "jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy") udało mi się nagrać krótki film i wykonać kilka zdjęć obiektu,które załączam - było tego więcej,ale nie wszystkie były udane przez pośpiech i ciągłą zmianę ustawień aparatu.

Teraz kilka faktów dotyczących obserwacji:
- jestem krótkowidzem - bez okularów nie widzę gwiazd jednak gdy ściągnąłem okulary aby zrobić zdjęcie obiekt nadal był dla mnie widoczny.
- kiedy patrzyłem przez lornetkę obiekt był bliżej (gwiazdy się nie przybliżają) sądzę, że był na wysokości na której latają samoloty.
-nie było słychać żadnego dźwięku
-obiekt prawdopodobnie nie poruszał się - może minimalnie - tego nie wiem gdyż ciągle zmieniałem miejsce obserwacji
-obiekt był widoczny na niebie ok 25 minut
-prawdopodobnie pojawił się nagle - zauważyłem go kątem oka przez okno podczas oglądania filmu
-sprawdziłem też programem astronomicznym czy nie jest to któraś z gwiazd - nie było nic takiego w tym miejscu co mogło być aż tak widoczne

Na nagranym filmie co jakiś czas zmniejszam zoom i pokazuję budynki - robię to celowo aby stworzyć punkt odniesienia.
Także celowo momentami zmniejszam ostrość dzięki czemu światło powiększa się i widać lepiej mieniące się kolory.
Zdjęcia robione są ze statywu przy różnych czasach naświetlania.Najbardziej skutecznym okazał się krótki czas naświetlania przy bardzo wysokiej czułości matrycy
Tak zostało wykonane zdjęcie DSC_8829 - jakość jest tragiczna przez tę wysoką czułość, ale mimo tego widać na nim coś ciekawego -światło, którym emanował obiekt przepaliło zdjęcie,widać tylko białą plamę z kolorową obwódką na krawędziach tam gdzie światło było słabsze.Jednak po środku tej plamy światła widać obiekt przypominający dysk.
Kolejne zdjęcie DSC_8833  przedstawia mały rozbłysk obiektu,który po chwili zmienił się w kolorową chmurkę i zaczął znikać - co widać na zdjęciu DSC_8834

Zdjęcia są prosto z aparatu i nie widziały żadnych programów graficznych co możecie sprawdzić programami odczytującymi EXIF  Film jest konwertowany, bo oryginał zajmuje ponad 120MB - przepraszam za trzęsące się ręce,ale raz emocje - dwa stałem w śniegu na balkonie - pod koniec oparłem obiektyw o ścianę budynku(filmowałem z ręki nie statywu, bo tak było mi wygodniej)

Na koniec chciałbym dodać,że niedaleko mojej miejscowości znajduje się wioska Jarnołtówek,której mieszkańcy kilka razy widzieli takie obiekty - zresztą były wywiady i filmiki,które przedstawialiście na łamach forum.

Jeśli pozostaną jakieś pytania proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam               

Ogidyn (teraz mniej sceptyczny)

Oto pliki dołączone do e-maila.

 

I najważniejsze, czyli film. Rzeczywiście na nim najlepiej widać, że ów obiekt nie był ani gwiazdą, ani tym bardziej lecącym samolotem.

 

Relacje

 • OBSERWACJA UFO SZAMOTUŁY (WIELKOPOLSKIE)

  Obserwacja miała miejsce 6 lutego 2016 około godz. 17.00 nad Szamotułami. Obiekt przypominał... mamy rysunek wykonany przez świadka!

 • OBSERWACJA UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ŻDŻAR W LIPCU 1978

  Był lipiec, 1978 rok. Obiekt poruszał się bezszelestnie, przypominał duży prostopadłościan z jasnymi światłami na dole. Przedstawiamy relację świadka tego przelotu UFO. To wydarzenie już na zawsze zmieniło jego spojrzenie na świat.

 • PRZELOT UFO NAD STEROWCEM ALLEGRO?

  Obiekt nadleciał nad sterowiec, po czym... skręcił pod kątem 90 stopni. Ptak? Być może. Film z 2007 roku.

 • 13 STYCZNIA 2016 NASI RODACY ZAUWAŻYLI COŚ DZIWNEGO NA NOCNYM NIEBIE W HOLANDII

  Obserwacja dziwnych świateł wprawiła w zachwyt świadków. Punkty tworzyły na niebie okrąg.

 • OBIEKT W KSZTAŁCIE SPODKA POWOLI SIĘ WZNOSIŁ

  Pierwsza obserwacja UFO miało miejsce w Szczecinie. Świadek nie jest pewna, czy był to wrzesień czy paździetnik 2015. Kolejny raz obiekt był obserwowany 7 stycznia 2016.

 • 10 STYCZNIA 2016 NAD OPOLEM OBSERWOWANO OBIEKT UFO

  Była noc z 10 na 11 stycznia 2016 - okolice Opola (Polska). Kilku świadków nie potrafiło ukryć zdziwienia - obiekt tworzyły trzy jasne punkty. Jest film!

 • JASNY OBIEKT NA NOCNYM NIEBIE NAD NYSĄ

  10 stycznia 2016 był widziany jasny obiekt nad Nysą. Czy było to UFO, czy... chiński lampion?

 • OBSERWACJA SREBRNEJ KULI Z TERENU POLSKI

  Jasna kula z filmu wygląda dokładnie tak, jak ta, którą ja widziałem! - relacjonuje czytelnik serwisu www.emilcin.com

 • SZYBKIE PRZELOTY UFO - DWA RÓŻNE PRZYPADKI

  Oglądając przeróżne filmy zamieszczane w sieci mozna zauważyć coś zdumiewającego: nagle przez puste niebo przelatuje obiekt z błyskawiczną prędkością. Nazywamy je 'błyskawicznymi lub szybkimi przelotami UFO'.

 • UFO CZY... DRONY?

  W noc sylwestrową 2015/2015 wielu czytelników zadawało sobie jedno pytanie: czym są owe dziwne światła krążące pomiędzy fajerwerkami? Naszym zdaniem ich pochodzenie może być banalne: to mogły być światła dronów.